Jak oddálit menstruaci pomocí antikoncepce a přírodních metod?

Mladá žena sedící na posteli, drží se za břicho a používá tablet, možný znak menstruačních křečí nebo vyhledávání informací o jejich úlevě.

Ačkoli je menstruační cyklus přirozeným procesem, může někdy ženám způsobovat nepříjemné pocity nebo dokonce omezovat jejich běžné aktivity. Ať už si chcete oddálit menstruaci kvůli dovolené nebo důležité události, máme pro vás několik tipů, jak na to. Poradíme vám také, jak zastavit menstruaci a zmírnit krvácení.

Jak oddálit menstruaci, pokud užíváte antikoncepci?

V případě, že užíváte kombinovanou antikoncepci, bude pro vás oddálení menstruace o něco snazší. Obvykle užíváte antikoncepci 21 dní, pak ji přestanete užívat a menstruace se dostaví během následujících 7 dní.

Pokud však chcete menstruaci oddálit, vynechte sedmidenní přestávku a užijte pilulky hned v dalším cyklu. To znamená, že menstruace se nedostaví po dobu 42 dnů. Tento postup je bezpečný, ale lékaři jej nedoporučují opakovat často. V případě, že o této metodě uvažujete a máte pochybnosti, poraďte se se svým gynekologem.

Jak oddálit menstruaci přírodní cestou?

Pokud neberete antikoncepci, existuje několik přírodních metod, jak oddálit menstruaci. U většiny žen se osvědčila metoda s citronovou šťávou.

Pijte nápoje s citronovou šťávou

Pití citronové šťávy s vodou je nejznámějším způsobem, jak posunout menstruaci. Citron by měl být účinný právě proto, že obsahuje hodně vitaminu C a je kyselý. V zimě si citronovou šťávu zalijte vroucí vodou, v létě si z ní připravte limonádu. Každý den pijte jeden z těchto nápojů alespoň týden před menstruací.

Jak oddalit menstruaci prirodni cestou
Jak oddálit menstruaci přírodní cestou

Zkuste jablečný ocet

Jablečný ocet je dalším poměrně známým přírodním prostředkem na oddálení menstruace. Užívá se stejně jako citronová šťáva. Přidejte 2 polévkové lžíce jablečného octa do sklenice s vodou a tento nápoj pijte alespoň 1 týden před začátkem menstruace. Vzhledem k tomu, že jablečný ocet má pro tělo mnoho zdraví prospěšných účinků, je pro většinu žen voda s jablečným octem bezpečným způsobem oddálení menstruace.

Zacvičte si

Ženy, které se před menstruací věnují intenzivní fyzické aktivitě, si často všimnou, že menstruace nepřichází včas. Je to pravděpodobně důsledek nízké dostupnosti energie. Protože tělo spotřebovalo mnoho energie na cvičení a následnou regeneraci, nezbývá mu dostatek energetických zásob na naplnění menstruačního cyklu. Proto některé sportovkyně ztrácejí menstruaci úplně.

Pozor: Tato metoda, jak oddálit menstruaci, je sice v mnoha případech účinná, ale může být nebezpečná, pokud vaše tělo není zvyklé na nadměrnou fyzickou zátěž. Proto byste se měla poradit se svým lékařem.

Jak oddalit menstruaci Zacvicte si
Jak oddálit menstruaci – Zacvičte si

Na co si dát pozor při oddálení menstruace?

Pokud máte nějaké zdravotní potíže nebo užíváte léky, měla byste se o oddálení menstruace předem poradit se svým lékařem. Některé přírodní metody mohou ovlivnit účinnost léků nebo váš zdravotní stav.

Jsou přírodní způsoby oddálení menstruace účinné?

V současné době neexistuje dostatek vědeckých důkazů, které by potvrdily účinnost přírodních metod pro oddálení menstruace. Zatímco u některých žen se ukázalo, že fungují, u jiných mohou zcela selhat. Nejlépe uděláte, když vyzkoušíte několik metod a budete pozorovat, která z nich funguje nejlépe. V případě pochybností se však vždy předem poraďte se svým lékařem.

Jak zastavit menstruaci a zmírnit krvácení?

Spolehlivý a stoprocentně účinný způsob, jak zastavit menstruaci, bohužel neexistuje. Můžete se ji však pokusit zmírnit některými potravinami nebo bylinkami.

Jak zastavit menstruaci
Jak zastavit menstruaci

Zázvor

Silná a dlouhá menstruace je často způsobena nadbytkem hormonů zvaných prostaglandiny. Když se jejich hladina v těle zvýší, objeví se zánětlivé příznaky, jako jsou křeče a silné krvácení. Zázvor pomáhá zabránit tvorbě těchto hormonů, a proto je jeho konzumace jedním z nejúčinnějších způsobů, jak zkrátit menstruaci nebo zmírnit krvácení.

Kurkuma

Stejně jako zázvor i kurkuma má schopnost ovlivňovat produkci prostaglandinů, čímž účinně tlumí zánět. Pokud trpíte silnou menstruací nebo bolestmi, zkuste toto žluté koření zařadit do svého jídelníčku během menstruace nebo ještě několik dní před ní. Můžete ji přidat například do rizota, polévek nebo omáček na těstoviny.

Řebříček obecný

Řebříček je nejčastěji používanou bylinou v přírodní medicíně ke zmírnění nadměrného krvácení během menstruace. Kromě toho pomáhá zklidnit křeče, které ji často doprovázejí. Při silné a bolestivé menstruaci si připravte čaj z řebříčku. Zalijte 1 čajovou lžičku sušené byliny 250 ml vody a nechte ji 7 minut louhovat pod pokličkou. Poté čaj sceďte a pomalu vypijte.

Jak zastavit menstruaci Rebricek obecny
Jak zastavit menstruaci – Řebříček obecný

Kontryhel

Stejně jako řebříček se kontryhel již dlouho používá v tradiční medicíně pro svou schopnost zmírňovat menstruační krvácení a bolesti. Připravte si z něho čaj stejným způsobem jako z řebříčku.

Foto: shutterstock.com / depositphotos.com

Reklama

Rubriky

Vytvořte si svůj vysněný domov a žijte v souladu s vesmírem. Inspirujte se, bavte se a tvořte s námi!

Rustikální Styl

Bydlení

přenosné ohniště

Zahrada a balkon

Zdravý životní styl - meditace

Lifestyle a zdraví

Zero Waste uklízení

Rady a tipy

Homespring

Magazín o bydlení a životě

© 2023 Omnipress Magazine