Jak zhubnout břicho jednou provždy

Žena si štípe kůži na boku jako ukázka místního tuku na břiše.

Chcete vědět, jak zhubnout břicho? Při hubnutí není možné zaměřit se na redukci tuku pouze v jedné části těla. Ke štíhlejšímu pasu přispívá snížení celkové hmotnosti, proto se v tomto článku zaměříme především na tipy, jak zhubnout z celého těla. Uvedeme však také cviky, které posilují oblast břicha, což vám v konečném důsledku umožní zpevnit i tuto konkrétní partii.

Kombinace silového a kardio tréninku

Silový a kondiční trénink zvyšuje tepovou frekvenci a pocení a zároveň pomáhá hubnout. Snižuje celkové množství tělesného tuku, zejména v kombinaci s vhodnou stravou. Kromě toho je cvičení důležitou součástí zdravého životního stylu, který je klíčem k trvalému udržení zdravé hmotnosti a štíhlého pasu.

Pokud je vaším cílem zhubnout břicho, kombinujte kardio trénink se silovým tréninkem. Doporučuje se cvičit alespoň 4-krát týdně. Například můžete věnovat 2 hodiny týdně kardiu a 2 hodiny během týdne cvičit silový trénink. Nezapomínejte na posilování břišních svalů. Toto jsou některé z doporučených cviků na břicho:

  • jízda na lehokole,
  • přitahování kolen k hrudníku,
  • zkracovačky,
  • křížení nohou,
  • břišní twist.

Upozornění: Při hubnutí břicha cvičením si měřte pas a hmotnost berte v úvahu méně. Svaly jsou těžší než tuk. Může se vám tedy zdát, že hubnete pomalu, ale ve skutečnosti dosahujete skvělých výsledků.

Jak zhubnout břicho - Kombinace silového a kardio tréninku
Jak zhubnout břicho – Kombinace silového a kardio tréninku

Omezení cukru ve stravě

Konzumace cukru může vést k hromadění tuku v oblasti břicha. Nejhorší jsou sladké nápoje, protože mozek neregistruje tekuté kalorie jako pevné. Děti a dospělí, kteří pijí více slazených nápojů, mají větší pravděpodobnost nadváhy.

Při nakupování kontrolujte etikety na potravinách. Pokud je na nich přidaný cukr, nekupujte je. Vařte si doma zdravá jídla, abyste věděli, co máte na talíři. Nikdy se nevyhýbejte ovoci. Obsahuje sice cukr, ale přírodní. Navíc obsahuje důležité vitaminy a spoustu vlákniny, která zmírňuje negativní účinky fruktózy.

Jak zhubnout břicho - Omezení cukru
Jak zhubnout břicho – Omezení cukru

Hořká čokoláda

Hořká čokoláda je skvělým pomocníkem při potlačování chuti na sladké. Nemluvě o tom, že pomáhá odbourávat stres, který je často spojován s břišním tukem. Jelikož je ale také poměrně kalorická, nepřehánějte to s její konzumací. Dopřejte si malý kousek, jen když máte chuť na sladké.

Avokádo

Avokádo sice obsahuje hodně tuku, ale je to zdravý tuk. Pomáhá předcházet prudkému zvýšení hladiny cukru v krvi, které vede k ukládání tuku v oblasti břicha.

Listová zelenina

Konzumujte listovou zeleninu, jako je kapusta, špenát nebo hlávkový salát. Tato zelenina obsahuje velké množství živin a má nízký obsah kalorií. Pokud nejste zvyklí ji jíst, nemusí vám zpočátku chutnat. Přidávejte ji proto nejprve jako základ do smoothies.

Jak zhubnout břicho - Listová zelenina
Jak zhubnout břicho – Listová zelenina

Jak zhubnout břicho pomocí nízkosacharidové diety

Při nízkosacharidové dietě se tělo dostává do stavu ketózy, kdy spaluje tuk jako hlavní palivo. Více než 20 studií dospělo k závěru, že nízkosacharidová dieta může vést k většímu úbytku hmotnosti než nízkotučná dieta. Nízkosacharidová dieta však nemusí být vhodná pro každého. Proto se před jejím zahájením poraďte se svým lékařem.

Snížení stresu

Pokud jste často ve stresu, vaše tělo uvolňuje do krevního oběhu stresový hormon kortizol, který může vést k nárůstu tuku v oblasti břicha. Lidé, kteří jsou ve stresu, mají tendenci se uklidňovat jídlem nebo se jídlem snaží odvést pozornost od stresových situací. To následně vede k přejídání a neschopnosti uvědomit si skutečné nasycení.

Stres může mít někdy opačný účinek a může způsobit ztrátu chuti k jídlu. Obojí představuje zdravotní riziko. Pokud často pociťujete stres, najděte si metodu, která vám pomůže s ním pracovat. Zkuste například terapii, meditaci, jógu nebo pobyt v přírodě.

Jak zhubnout břicho - Snížení stresu
Jak zhubnout břicho – Snížení stresu

Omezení alkoholu

Lidé, kteří pravidelně konzumují alkohol, mohou mít obecně více břišního tuku než příležitostní konzumenti nebo abstinenti. Je to proto, že alkohol obsahuje velké množství prázdných kalorií. Navíc se při jeho konzumaci hůře ovládáme a sníme více, než bychom měli. A právě to nám může dlouhodobě kazit plány na hubnutí břicha.

Naše tipy, jak zhubnout břicho, již znáte. Držíme palce a nezapomeňte si přečíst, jak si udržet zdravou váhu.

Foto: shutterstock.com

Reklama

Rubriky

Vytvořte si svůj vysněný domov a žijte v souladu s vesmírem. Inspirujte se, bavte se a tvořte s námi!

Rustikální Styl

Bydlení

přenosné ohniště

Zahrada a balkon

Zdravý životní styl - meditace

Lifestyle a zdraví

Zero Waste uklízení

Rady a tipy

Homespring

Magazín o bydlení a životě

© 2023 Omnipress Magazine