Skupina lidí oslavující na svatbě, drží si sklenice s šampaňským a připíjí, v popředí je družička s květinovým věncem na hlavě a hosté v elegantních oblecích.

Chystáte se na svatbu jako host a ještě jste se nerozhodli, jaký účes zvolit? Nabídneme vám inspiraci, od elegantního hladkého culíku až po romantické vlny. Poskytneme vám také několik tipů, které vám pomohou připravit se na svatbu a vybrat ten nejlepší účes.

Hladký culík

Říká se, že v jednoduchosti je krása, a tento účes ji představuje. Díky svému čistému a upravenému vzhledu se hodí zejména na svatby s elegantním dress-code. Ženám s dlouhými vlasy se bude líbit elegantní culík umístěný vysoko nahoře, ale u krátkých vlasů by měl být culík umístěn níže. Případně si můžete pomoci příčesky.

Postup:

 1. Vysoký hladký culík je nejlepší vytvořit ze dvou culíků, aby byl objemnější.
 2. Rozdělte si vlasy na dvě části.
 3. Spodní část vyčesejte nahoru na temeno hlavy a vytvořte culík.
 4. Ze zbývajících vlasů vytvořte druhý culík tak, že je přidáte k prvnímu.
 5. Nakonec nezapomeňte vlasy uhladit a zafixovat vhodným lakem na vlasy.
Účes na svatbu jako host: Hladký culík

Velké vlny

Chystáte se na venkovskou svatbu pod širým nebem, nebo na svatbu v boho stylu? Zvolte velké vlny, které vypadají uvolněně a romanticky. Tento účes je vhodný pro dlouhé i krátké vlasy. Skvěle se hodí k méně elegantním šatům.

Postup:

 1. Nejprve si vlasy důkladně umyjte a vysušte.
 2. Poté začněte vytvářet velké vlny pomocí žehličky na vlasy.
 3. Dávejte pozor, abyste vlasy nepoškodili.
 4. Po natočení každý pramen zafixujte lakem.
Účes na svatbu jako host: Velké vlny

Náš tip: Pokud chcete účes trochu oživit, přidejte nějakou ozdobu – například květinovou sponu.

Francouzský twist

S nadčasovými účesy, ke kterým patří i francouzský twist, nemůžete jako svatební host udělat chybu. Tento elegantní hladký účes se skvěle hodí na formální svatby. Pokud byste ho chtěli nosit na venkovské svatbě, můžete zvolit chaotičtější verzi účesu.

Postup:

 1. Začněte tím, že všechny vlasy stáhnete na jednu stranu.
 2. Zajistěte je třemi klasickými sponkami.
 3. Ve spodní části vlasů vytvořte malý drdol se smyčkou.
 4. Držte vlasy na jedné straně a pomalu je natáčejte směrem ke středu.
 5. Pro zajištění připevněte do vlasů sponku s hřebenem.
 6. Účes zajistěte lakem na vlasy.
Účes na svatbu jako host: Francouzský twist

Účesy pro muže

Vybrali jste si pěkný oblek a kravatu nebo smoking, ale co váš účes? Existuje spousta pánských účesů pro hosty. Vyberte si takový, se kterým se budete cítit sebevědomě a zároveň budete vypadat skvěle. Uhlazené účesy jsou skvělou volbou pro formální svatby. Na venkovské svatbě spíše zaujmete lehce střapatým účesem.

Účes uhlazený na jednu stranu vypadá skvěle na krátkých a středně dlouhých vlasech. Pokud máte dlouhé vlasy, můžete zvolit uhlazený drdol. Jedná se o pohodlný účes, při kterém vám vlasy nebudou padat do obličeje. Stylový a moderní je také účes s lehkými loknami nahoře.

Účes na svatbu jako host - muži
Účes na svatbu jako host – muži

Nevíte, jak si uvázat kravatu? Nezoufejte. Přečtěte si náš článek: 3 jednoduché způsoby, jak uvázat kravatu

Několik tipů na závěr

Tyto tipy vám pomohou vybrat nejlepší účes na svatbu zcela bez stresu a připravit se na tento výjimečný den, abyste se cítili skvěle a vypadali ještě lépe.

Vsaďte na jednoduchost

Minimalistické svatební účesy mají své kouzlo. Protože nejsou příliš výrazné, pozornost zůstane i na vašich šatech a doplňcích. Vyberte si vzhled, který odpovídá vašemu osobnímu stylu. Pokud se necítíte dobře v účesu plném sponek a drdolů, vyhněte se mu. I jednoduché svatební účesy mohou vypadat elegantně a půvabně.

Udělejte si zkušební účes a komplexní zkoušku

Vyzkoušejte si účes ještě před svatbou. Pokud potřebujete kadeřníka a nechcete zbytečně utrácet, zkuste si ho udělat sama nebo s pomocí kamarádky. Vůbec nezáleží na tom, jestli bude dokonalý. Jen se ujistěte, že účes sedí k vašemu obličeji a není příliš těžký. Z těžkého účesu by vás mohla rozbolet hlava a svatbu si neužijete. Také by to měl být pevný účes, který s vámi protančí celou noc.

Vyzkoušení účesu je jedna věc, ale nezapomeňte také vyzkoušet své šaty a doplňky. Měli byste vidět, jak všechno spolu ladí. Máte-li například nějaký výrazný šperk, měli byste mít účes, který jej doplní, a naopak. Vzhledem k tomu, že šaty, doplňky a účes tvoří jeden harmonický celek, je dobré všechny tyto prvky předem vyzkoušet a ujistit se, že tvoří koherentní vzhled.

Ačkoliv je důležité vypadat skvěle, je stejně důležité cítit se skvěle. Představte si, jak budete tančit, pohybovat se a trávit čas během svatebního dne. Vaše spodní prádlo by mělo být pohodlné, ale zároveň vás dělat sebevědomým. Výběr správného spodního prádla může mít velký vliv na to, jak se budete cítit a jak vám bude sedět svatební oblečení.

TIP: Hledáte pohodlné a zároveň sexy spodní prádlo? Navštivte astratex.cz, kde najdete široký výběr právě pro vás. Nejenže budete vypadat skvěle, ale také se budete cítit skvěle!

Neodkládejte plánování

Plánování svatebního účesu by mělo být prioritou, pokud chcete vypadat na svatbě skvěle a bez stresu. Svatební účes začněte plánovat včas a poraďte se se svým kadeřníkem. Některé populární kadeřnické salony mohou mít obsazené termíny s měsíčním nebo dokonce delším předstihem, zvláště během svatební sezony.

 • Rezervace termínu u kadeřníka: Jakmile máte představu o tom, jaký účes chcete, co nejdříve si zarezervujte termín u svého kadeřníka. Pokud váš preferovaný kadeřník není k dispozici v požadovaném termínu, měli byste mít dostatek času na to, aby jste si našli náhradu, která vám bude vyhovovat.
 • Časová náročnost: V závislosti na složitosti účesu může jeho vytvoření trvat různě dlouho. Ujistěte se, že máte realistickou představu o tom, kolik času strávíte u kadeřníka. Pokud si například plánujete udělat složitější updo nebo mít zvláštní úpravy, mohl by proces trvat i několik hodin.
 • Plánování dne: Když budete mít představu o tom, kolik času strávíte u kadeřníka, měli byste si rozplánovat celý den. Pokud máte další přípravy, jako je líčení, nebo pokud potřebujete cestovat na svatební místo, přidejte do svého plánu dostatek času na všechny aktivity a nepředvídané okolnosti.

Všechno plánování by mělo být uskutečněno s cílem zajistit, abyste mohli zažít svatební den bez stresu a s radostí. Ujistěte se, že máte dostatek času na všechno, co potřebujete, a že vám zůstane i trochu času pro sebe, abyste se mohli zastavit, nadechnout a skutečně si užít tento zvláštní den.

Foto: shutterstock.com

Reklama